T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Valimiz Sayın Recep Soytürk ve Eşi Nurdan Soytürk Hanımefendi tarafından Süleymanpaşa ilçemizde bir otelde, Şehit aileleri ve Gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.
Program Vali Soytürk’ün Şehit aileleri ve Gazilere hitap etmesi ile başladı. Vali Soytürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Anayasamıza göre Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir ülkedir ve yine Mecliste kocaman harflerle şu yazar; “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir.” Yani ne demek bu. Ülkeyi yönetenler, milletin seçimle gösterdiği irade ile başa gelir ve ülkeyi yönetir ama maalesef ülkemiz tarihinde darbeler oldu. Ancak 15 Temmuz farklı, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız halkına seslendi ve dedi ki; “Demokrasinize sahip çıkın, darbeye hayır deyin ve sokağa çıkın.” O zamanki başbakanımız da aynı şeyi söyledi. O zamanki bütün milletvekillerimiz meclise gitti ve hatırlarsanız, bombalama olduğu zaman sığınağa gitme teklifini reddettiler. Dediler ki; “ Biz sığınağa gidemeyiz, biz darbeye hayır diyoruz. Burada duracağız ve burada oturumu devam ettireceğiz.”
15 Temmuz Darbesi diğer darbelerden farklı. Bu darbede uçakla, topla, tüfekle kendi vatandaşını katlettiler, şehit ettiler. Kendi Cumhurbaşkanının binasını vurdular, gözbebeği kurumumuz Meclisi vurdular, Emniyet Genel Müdürlüğünü vurdular. Kendi vatandaşını, kendi kurumunu vuran böyle bir darbe daha olmamıştır.
Bu darbede ben Allah’ın yardımının olduğunu düşünüyorum çünkü üniversitemizde bir resim sergisini gezdik o günlerden de hatırlıyoruz. Bir vatandaşımız tankın önüne yatmış, normal bir zaman bir tankın önüne yatmak kabul edilebilir, yapılabilir bir iş değildir ya da köprüde genç bir hanımefendi darbecilere doğru yürüyor, ateş ediyorlar ve buna rağmen yürüyor.
Şehitlerimiz var, bir kısmını tanıyorum. Rahmetli Erol Olçok’u tanıyorum, oğluyla beraber şehit oldu. Bir çok Gazi tanıyorum. Mecliste vurulan, Hatay’ın Dörtyol ilçesinden olan Hacı Bayram Türkoğlu. Eşi, kızı ile beraber o akşam darbe olunca beraber gidiyorlar, helikopterden açılan kurşunlarla hepsi Gazi oldu. Sayın Vekilimizin eşi 6-7 defa ameliyat oldu ki sağlığına kavuşabilsin. O gün, olağanüstü bir gündü. O gün vatandaşlarımız demokrasisine sahip çıktı. Siyasi partiler, devlet yetkilileri, sivil toplum örgütleri, basın mensupları demokrasisine sahip çıktı. Hatırlarsanız Sayın Cumhurbaşkanımıza telefon irtibatı kurmak için olağanüstü gayret gösterildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediklerini tüm Türkiye’ye ulaştırmak için. Her basın mensubu bunu yaptı. Daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti demokrasisine sahip çıktı.
Temenni ediyoruz ki bir daha böyle bir darbe, bir daha böyle hain bir vaka yaşanmasın. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize huzurlu, uzun, mutlu ömürler diliyorum. İlimizde de 2 tane şehidimiz var, bugün bir tanesini ziyaret ettik. Onlara da rahmet diliyorum. Yemeğimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.
Vali Soytürk’ün konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim okundu. Ardından İl Müftüsü Mustafa Soykök yemek duası yaptı.
Vali Soytürk ve Eşi Nurdan Soytürk’ün davetlileri uğurlamasının ardından program sona erdi.